FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Han: “Sulm dhe gola, kjo Shqipėria ime”

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Han: “Sulm dhe gola, kjo Shqipėria ime”

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue May 27, 2008 8:11 pm

  Ari Han ka vendosur. Shqipėria e tij, duke filluar qė sot, do tė jetė njė skuadėr qė do tė shohė gjithnjė pėrpara. Nė sulm. Pėr tė arritur fitoret pėrmes njė loje ofensive. “Nuk mund tė pajtohem me njė lojė mbrojtėse, nuk ėshtė nė mentalitetin tim. Do ta shihni qė sot kundėr skuadrės polake, qė kuqezinjtė do tė prodhojnė futboll”.

  Formacioni – Dilemat janė tė vogla. Trajneri mendon qė nė qendėr tė mbrojtjes tė jenė Dallku dhe Curri ndėrkohė qė nėpėr krahė tė luajnė Vangjeli dhe Lila. “Doja tė provoja Agollin, megjithatė ky lojtar do tė provohet nė gusht, pasi nuk vjen dot”, mėsohet tė ketė thėnė Han. Pėrpara mbrojtjes i vetėm do tė qėndrojė Cana i cili do tė ketė dy detyra njėkohėsisht edhe tė shkatėrrojė, por edhe tė organizojė lojėn. Rreth tij do tė vėrtiten Lala, Duro dhe Skela, ndėrkohė qė ka balotazh pėr njė sulmues tjetėr ofensiv, i cili mund tė jetė edhe Bylykbashi. “Kėta katėr futbollistė do tė kenė njė detyrė shumė tė vėshtirė – tha Han ? do tė luajnė shpejt, do tė kombinohen, duhet tė jenė tė mirė pėrgatitur fizikisht, jo vetėm pėr tė furnizuar sulmuesin e vetėm, por edhe pėr tė mbrojtur”. Han nuk e thtoė emrin e sulmuesit tė vetėm, por, sipas tė gjitha gjasave, mund tė jetė Bogdani.

  Orientimet – trajneri ka vendosur t’i aktivizojė pothuajse tė gjithė futbollistėt qė ka nė dispozicion. “Nė kėtė javė mėsova shumė gjėra, – tha Han ?, gjėja e parė qė kėrkova nga lojtarėt ėshtė ta mbanin sa mė pak topin nė kėmbė, tė luajnė mirė pa top, dhe gjithnjė tė gjejnė njė lojtar tė lirė. E pėrsėris detyra mė e vėshtirė ėshtė pėr katėr mesfushorėt”. Shqipėria do tė luajė me skemėn 4?1?4?1, e paaplikuar mė parė nga ish trajnerėt kuqezinj.

  E ardhmja – nė tė ardhmen trajneri ka premtuar se do tė shohė nga afėr dhe tė paktėn tre futbollistėt tė tjerė. “Osmani, Muzaka dhe sigurisht Ansi Agolli janė nė planet e tij pėr miqėsoren e gushtit – tha njė burim nė FSHF ? trajneri kėrkon tė ketė tė paktėn 22 lojtarė tė aftė qė tė pėrballojnė fazėn eliminatore”.

  Axhenda

  Polonia dhe Shqipėria do tė luajnė sot mes tyre nė orėn 20:00 nė Rutlinger.

  Ndeshja do tė transmetohet direkt nga supersport.

  Tė dyja skuadrat zhvilluan nga njė ndeshje miqėsore me Shafhauzen, skuadėr zviceriane, dhe fituan. Shqipėria fitoi 3?1, Polonia 1?0.

  Polonia gjendet nė Gjermani pėr t’u pėrgatitur pėr finalet e evropianit.

  Shqipėria nuk ka asnjė mungesė pėr arsye dėmtimesh.

  Lala: “Fillon njė cikėl I ri kuqezi”

  Kapiteni ėshtė i bindur se nė eliminatoret e ardhshme do tė ketė njė hap pėrpara nga ana e Shqipėrisė

  Kapiteni i Shqipėrisė Altin Lala beson se eliminatoret e ardhshme do tė shėnojnė njė hap pėrpara nė rritjen e skuadrės shqiptare nė arenėn ndėrkombėtare. “Revolucioni po bėhet me kujdes, shoh lojtarė tė rinj dhe tė talentuar nė pėrfaqėsuese. Gjithashtu kemi krijuar njė raport shumė miqėsor me teknikun Han dhe shpresojmė qė tė arrijmė rezultate pozitive. Sot kundėr Polonisė ėshtė njė test shumė i rėndėsishėm”.

  Kampi kundėrshtar

  Benhaker: Tregoni veten

  Trajneri i pėrfaqėsueses polake, Leo Benhaker, ka deklaruar nė njė intervistė tė dhėnė se ndeshja e sotme kundėr Shqipėrisė do tė jetė njė test i rėndėsishėm pėr futbollistėt tė cilėt duan qė tė fitojnė njė vend nė pėrfaqėsuese nė finalet e evropianit. “Kjo ėshtė ndeshja e fundit pėrpara finaleve dhe sigurisht qė mendoj se tė gjithė futbollistėt duhet tė krijojnė sigurinė se nėse ia dalin tė luajnė mirė kėtu kundėr Shqipėrisė do tė kenė njė vend nė formacionin e parė”.

  Zuravski kėrkon tjetėr gol

  Zuravski ka qenė ai qė ka shėnuar nė ndeshjen e para tri viteve miqėsore kundėr Shqipėrisė, njė ndeshje e fituar 1?0 dhe e luajtur nė Poloni. “Po e kujtoj atė gol sepse kam shėnuar qė nė minutėn e parė. Ne jemi tanimė njė skuadėr mė e fortė nga asokohe por edhe shqiptarėt besoj se duhet tė jenė mė lart. Ata janė mė tė impenjuar se ne sot sepse luajnė pėr gjithēka, ndėrkohė qė ne duhet tė ruhemi nga dėmtimet. Shpresoj tė jetė njė ndeshje fair?play.

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 11:02 am