FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Vlerėsime pas negociatave me NATO-n

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Vlerėsime pas negociatave me NATO-n

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue May 27, 2008 10:02 pm

  Ministri i Punėve tė Jashtme, Lulzim Basha zhvilloi njė takim me Grupin Ndėrdikasterial pėr hartimin dhe Monitorimin e Planit pėr Anėtarėsim nė NATO (MAP), bėri tė ditur tė martėn zyra e shtypit pranė MPJ-sė.

  Ministri Basha pėrgėzoi grupin Negociator tė drejtuar nga Koordinatori Kombėtar pėr ēėshtjet e NATO-s, Glori Husi pėr mbylljen me sukses tė dy raundeve tė Negociatave me Aleancėn, duke theksuar se kjo ēel rrugėn pėr fillimin e punės pėr hartimin e Planit tė Masave, i cili do t'i paraprije dokumentit pėr ciklin e 10-tė, tė MAP.

  Ministri Basha kėrkoi angazhimin maksimal tė tė gjitha institucioneve tė pėrfshira nė procesin e MAP pėr hartimin e dokumenteve tė lartpėrmendura, si dhe pėrcaktoi kalendarin e detajuar te veprimeve, pėr periudhėn deri nė korrik 2008

   Ora ėshtė Mon Oct 15, 2018 7:40 pm