FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  DASHI HOROSKOPI

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default DASHI HOROSKOPI

  Mesazh nga Sajmiri prej Fri Oct 03, 2008 1:13 am

  DASHI
  (Javor)


  21 mars - 19 prill

  Nė pėrgjithėsi java do tė jetė e mbarė por do tė ketė edhe ditė qė parashikohet tė jenė mbushur me momente tensioni, sidomos nė marrėdhėniet ndėrpersonale. Tė tilla do tė jenė pėr shembull ditėt e fundit tė javės. Mbani veten nėn kontroll tė vazhdueshėm dhe ruani gjakftohtėsinė. Mundohuni tė evitoni pjesėmarrjen tuaj nė diskutime dhe nė debate, sepse mund tė irritoheni dhe tė jepni mendime tė nxituara tė cilat mund tė cenojnė imazhin e mirė qė kanė krijuar pėr ju ata qė ju njohin. Pėr tė lindurit nė prill ndihma e tyre do tė shtrihet dhe nė fushėn e ndjenjave dhe marrėdhėnieve tė tjera ndėrpersonale. Ndėr ta do tė gjeni kėshilltarė tė mirė, sidomos kur janė me diferenca tė mėdha moshe me ju. Po kėshtu, ndihma e tyre do tė vazhdojė tė shtrihet edhe nė pajtimin e ndonjė ēifti tė zemėruar. Mos i shkėputni lidhjet me njerėzit qė keni takuar njė javė mė parė, pasi ata vazhdojnė tė kenė mundėsi pėr t’ju ndihmuar, sidomos nė fushėn ekonomike dhe financiare. Shėndeti nė pėrgjithėsi do tė jetė i mirė edhe pse moti nuk do tė jetė shumė i pėrshtatshėm pėr astmatikėt. Ruhuni nga tejngopja dhe pėrdorimi pa kriter i pijeve me ngjyrė.


  _________________
  Kush ka vdekur per atdhe ,nuk ka vdekur por ka lindur

  KURBINI FORUM

   Ora ėshtė Thu Mar 21, 2019 8:32 am