FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  TRAGJEDIA E BUTRINTIT GJENDET TRUPI I 17 VJECARIT MYFTARI

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default TRAGJEDIA E BUTRINTIT GJENDET TRUPI I 17 VJECARIT MYFTARI

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Oct 23, 2008 11:13 pm

  SARANDĖ - Rėndohet bilanci i tragjedisė sė Butrintit duke ēuar nė 5 numrin e viktimave. Nė orėt e mesditės polumbarėt kanė nxjerrė nga ujėrat e liqenit trupin e pajetė tė 17 vjeēarit Ndriēim Myftari nga rrethi i Lushnjes. 17-vjeēari ishte shpallur i zhdukur pas tragjedisė sė ndodhur tė dielėn nė mbrėmje, por sot trupi i tij ėshtė gjetur nga polumbarėt, dhe mė pas ėshtė identifikuar edhe nga familjarėt.Sipas korrespondentes sė “News24” mėsohet se trupi i pajetė ėshtė nxjerrė sot nga liqeni i Butrintit nė prani tė familjarėve. Trupi i viktimės ėshtė dėrguar menjėherė nė morgun e Sarandės ku ka qenė daja i tij ai i cili ka bėrė edhe identifikimin e trupit tė Ndriēim Myftarit.Zhdukja e Ndriēim Myftarit ėshtė bėrė e ditur nga klandestinėt e mbijetuar nga tragjedia dhe nga familjarėt e tij. Kėta tė fundit deklaruan humbjen e tij duke u shprehur tė bindur se 17-vjeēari ndodhej nė varkėn qė u mbyt nė ujėrat e liqenit tė Butrintit mbrėmjen e sė dielės.Ndėrkohė viktimė e kėsaj tragjedie kanė mbetur edhe katėr persona tė tjerė mes tė cilėve edhe njė vajzė 3 muajshe sė bashku me nėnė e saj.Tė mbijetuarit e kėsaj tragjedie dėshmuan se tentuan tė kalojnė kufirin nė mėnyrė ilegale pėr shkak tė mungesės sė dokumentacionit tė ligjshėm pėr tė prekur kufirin grek. Sipas tyre kushtet ekonomike i detyruan tė lėnė atdheun pėr tė gjetur punė nė Greqi qė tė mund tė mbanin familjet me tė ardhura.Aktualisht mėsohet se 13 polumbarėt qė kėrkuan sot nė liqen kanė ndėrprerė kėrkimet duke lėnė tė kuptohet se 17-vjeēari nga Lushnja mund tė jetė edhe viktima e fundit e tragjedisė sė Butrintit.Megjithatė ende nuk ėshtė bėrė reagimi zyrtar i Policisė sė Shtetit i cili pritet tė deklarojė nėse operacioni i kėrkimit ėshtė ndėrprerė pėrfundimisht sot apo do tė vazhdojė edhe nė ditėt nė vazhdim.


  _________________
  Kush ka vdekur per atdhe ,nuk ka vdekur por ka lindur

  KURBINI FORUM

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 9:35 pm