FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  10 LOJTARET ME TE SHKURTER TE EUROPIANIT 2008

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default 10 LOJTARET ME TE SHKURTER TE EUROPIANIT 2008

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Jun 19, 2008 7:24 pm

  Nėse pjesėmarrja nė njė evropianin do tė kushtėzohej edhe pėr gjatėsinė e futbollistėve, atėherė ata me siguri nuk do tė ishin nė Austri dhe Zvicėr pėr EURO 2008. Por larg kėtij kushti ata jo vetėm qė janė grumbulluar nė skuadrat respektove dhe madje janė pikat mė tė forta tė tyre. Duke iu referuar gjatėsive tė 368 lojtarėve nė EURO 2008 uebsajti anglez, whoateallthepies ka publikuar listėn e 10 lojtarėve mė tė shkurtėr tė evropianit aktual. Nė vend tė parė pėr shkurtėsinė e tij qėndron rumuni Florentin Petre, i cili ėshtė vetėm 166 cm. Mesfushori i CSKA sė Sofjes ka luajtur nė tė tre takimet qė zhvilloi Rumania nė evropian. Pas tij vetėm nė radhė, por jo nė gjatėsi vjen turku, Gokdeniz Karadeniz (166 cm). Ai luan nė kampionatin rus tė futbollit tek skuadra e Rubin Kazan. 28-vjeēari ka luajtur pėr Turqinė vetėm nė ndeshjen ndaj Zvicrės. Falė tre centimetrave mė shumė, nė vend tė tretė dhe tė katėrt renditen respektivisht, mesfushori i kombėtares spanjolle, Santi Cazorla (169 cm) dhe 24-vjeēari i Hamburgut, Gjermani, Piotr Trochovski (169 cm). Me vetėm njė centimetėr mė shumė, fantazisti i Spanjės, Andres Iniesta (170 cm) renditet i pesti nė kėtė listė. Nė fakt Spanja ėshtė edhe skuadra me gjatėsinė mė tė ulėt, pasi pėrveē Cazorlas dhe Iniestės, ndėr "xhuxhėt" e kėtij evropiani mund tė futen edhe mesfushori i Barcelonės, Xavi Hernandez dhe fantazisti i Arsenalit, Ēesc Fabregas.

  10 Me te shkurtit

  1. Florentin Petre
  (Rumani)
  Gjatėsia: 166 cm
  2. Gokdeniz Karadeniz
  (Turqi)
  Gjatėsia: 166 cm
  3. Santi Cazorla (Spanjė)
  Gjatėsia: 169 cm
  4. Piotr Trochowski
  (Gjermani)
  Gjatėsia: 169 cm
  5. Andres Iniesta (Spanjė)
  Gjatėsia: 170 cm
  6. Joao Moutinho
  (Portugali)
  Gjatėsia: 170 cm
  7. Claude Makelele (Francė)
  Gjatėsia: 170 cm
  8. Xavi Hernandez (Spanjė)
  Gjatėsia: 170 cm
  9. Philipp Lahm (Gjermani)
  Gjatėsia: 170 cm
  10. Paul Codrea (Rumani)
  Gjatėsia: 173 cm

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:55 am