FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  TIRANE DY PERSONA KANE GJETUR VDEKJEN NDERSA PO PUNONIN

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default TIRANE DY PERSONA KANE GJETUR VDEKJEN NDERSA PO PUNONIN

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat Sep 06, 2008 5:18 pm

  TIRANE- Dy aksidente tė rėnda nė punė me pasoje vdekjen e dy personave. Dy ngjarje tė rėnda kanė ndodhur nė Tiranė. Sipas policisė sė kryeqytetit nė Spitalin Ushtarak ka mbėrritur sot nė mėngjes pa jetė 44 vjeēari Arben Leēka banues nė Kamėz tė Tiranės. Nga veprimet hetimore dhe nga deklarimet e dėshmitarėve okularė u konkludua se shtetasi Arben Haki Leēka me punė hidraulik nė Bashkinė Kamėz gjatė punės pėr riparimin e rrjetit, nė momentin e futjes nė njė pusetė buzė rrugės nė Ēekreze i ka rėnė kapaku i betonit tė pusetės duke e dėmtuar rėndė nė kokė. Ndėrkohė policia njofton gjithashtu se dje nė darkė ėshtė gjetur i vdekur njė shtetas nė njė pallat nė ndėrtim e sipėr nė Unazėn e Re, Grupi Hetimor qė shkoi nė vendngjarje konkludoi se viktima ėshtė Baftjar Koxha, 67 vjeē, lindur nė Burrel dhe banues nė Unazėn e Re, me punė roje nė kėtė objekt i cili gjatė lėvizjes ka humbur ekuilibrin duke rėnė nga njė lartėsi prej 3 m ku dhe ka gjetur vdekjen e menjėhershme.


  (a.r/news24/balkanweb)

   Ora ėshtė Sat Sep 22, 2018 2:15 am