FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  PLAGOS ME THIKE GRUAN NGA GJELOZIA

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default PLAGOS ME THIKE GRUAN NGA GJELOZIA

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed Jul 23, 2008 7:35 pm

  KORĒĖ – Njė 50-vjeēar ka dyshuar se gruaja e tij e tradhtonte gjė qė e ka nxitur atė ta qėllojė disa herė me thikė, duke i shkaktuar plagė tė rėnda, por mė pas ėshtė prangosur. Ngjarja ndodhi dje nė qytetin e Korēės, kur njė zėnkė mes bashkėshortėve ka degjeneruar nė pėrleshje dhe tentativė vrasjeje nga ana e bashkėshortit. Burimet zyrtare tė Policisė sė Qarkut tė Korēės bėjnė tė ditur se dje pasdite ėshtė arrestuar shtetasi Ismen Ismaili, lindur nė fshatin Topojan tė rrethit tė Kukėsit dhe banues nė lagjen Nr. 6 tė qytetit tė Korēės. “Shtetasi u ndalua pas njė konflikti me bashkėshorten, 38-vjeēaren Mereme Ismaili”, - thanė burimet e policisė lokale. Mėsohet se shkak pėr ngjarjen ėshtė bėrė njė grindje pėr motive tė dobėta, qė dyshohet njė xhelozi ndaj gruas. Nė gjaknxehtėsi e sipėr burri ka tentuar ta vrasė me mjete tė mprehta, duke e qėlluar dhe dėmtuar nė trup. Gruaja ėshtė dėrguar nė spitalin e Korēės, ku dhe po i jepet ndihma e parė. Sipas mjekėve, ajo ka pėsuar dėmtime tė konsiderueshme dhe ėshtė nėn trajtim intensiv. Ndėrkohė ndaj bashkėshortit, Ismen Ismaili nisi procedimi pėr veprėn penale tė “vrasjes me dashje, tė mbetur nė tentativė”.

   Ora ėshtė Wed Aug 22, 2018 2:13 am