FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  BERAT VDES FEMIJA NUK DIHET SHKAQET E VDEKJES

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default BERAT VDES FEMIJA NUK DIHET SHKAQET E VDEKJES

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Aug 05, 2008 8:13 pm

  BERAT- Ka gjetur vdekjen paraditen e sotme, brėnda pak orėve njė 11 vjeēar nga fshati Lapardha i rrethit Berat. Burime spitalore kan bėrė me dije se ditėn e sotme reth orės 9 tė mengjesit ėshtė sjell nga familjarėt pėr vizitė 11 vjeēari me inicialet A .M. Pas vizitės ėshtė kostatuar se fėmija vuante nga sėmundja e Epilepsisė .Pas dhėnies sė recetės me qetėsues 11 vjeēari i shoqėruar prej familjarėve ėshtė pėrcjell pėr nė shtėpin e tij. Sipas familjarėve gjendja e 11 vjeēarit ka ardhur duke u perkeqesuar derisa nė orėt e pasdites ku dhe ka ndėruar jetė. Familjarėt tė alarmuar i janė drejtuar pėrsėri spitalit por pėr voglushin ka qėnė vonė pasi mjekėt kanė kostatuar se fėmija kishte ndėruar jetė shum mė parė se tė mbėrrinte nė spital. Trupi i pa jetė i 11 vjeēarit ėshtė pėrcjell pėr nė morg ku dhe mė pasė i ėshtė nėnshtruar ekspertizės mjeko ligjore nė orėt e para tė ditės sė sotme. Sipas mjekut tė ekspertizės janė marė kampjone gjaku pėr tu analizuar nė Laboratorin qėndror Tiranė, ēka mė pasė do tė vėrtetojė shkencėrishtė dhe shkakun e vdekjes brėnda pak orėve tė 11 vjeēarit. (a.r/news24/balkanweb)

   Ora ėshtė Sat Sep 22, 2018 2:38 am