FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  BERAT VDES NJE FEMIJE E PLAGOSEN TRE VETE MORI FLAKE AUTOBOTI

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default BERAT VDES NJE FEMIJE E PLAGOSEN TRE VETE MORI FLAKE AUTOBOTI

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Sep 29, 2008 8:22 pm

  BERAT-Nje autobot me gaz qė mori flakė nė mesdite shkaktoi njė tė vdekur dhe 3 tė plagosur rėndė. Ngjarja e rėndė ndodhi rreth orės 11:30 minuta nė fshatin Lapardha tė Beratit, kur njė autobot i ngarkuar me gaz mori flakė papritur nė momentin qė furnizonte njė pikė gazi nė kėtė fshat. Si pasojė shpėrtheu edhe pika e gazit qė merrte furnizim nga autoboti. Pika e gazita ndodhej nė njė zonė tė banuar. Nga flakėt e pėrhapura me shpejtėsi gjeti vdekjen fėmija A.Cani, 9 vjec, e cila nė momentin e shpėrthimit ndodhej nė pikėn pikėn e gazit. Tė plagosur mbetėn dhe tre persona tė tjerė, konkretisht, Beqar e Suzana Cani, pronarė tė pikės sė gazit dhe njėkohėsisht prindėr tė vogėlushes qė gjeti vdekjen si pasojėe shpėrthimit. Po ashtu, i plagosur mbeti edhe shoferi i autobotit, Dashamir Aga. Ndėrhyrja e njė efektivi policie, i cili mori autobotin nė flakė dhe e drejtoi jashtė fshatit ka shmangur zgjerimin e tragjedisė. Autoboti vazhdoi tė digjej jashtė fshatit pa rrezikur jetėn e banorėve. Dėshmitarėt thonė se ndėrhyrja e efektivit nė ngjarjen e rėndė shmangu njė katastrofė tė vėrtetė qė do mund tė ndodhte nė fshatin e Lapardhasė nėse autoboti do tė kishte shpėrthyer nė djegje e sipėr. Ndėrkohė, tė plagosurit u dėrguan ne spitalin rajonal tė Beratit. Mjekėt e Beratit duke parė situatėn kritike tė tė plagosurve udhėzuan dėrgimin e tyre me urgjencė nė Spitalin Ushtarak tė Tiranės. Policia ndodhet nė vendngjarje dhe ka nisur hetimet pėr tė mėsuar shkaqet e shpėrthimit nė autobotin e ngarkuar me gaz. Nga hetimet paraprake mėsohet se shkak mund tė ketė qėnė mosrespektimi i rregullave tė sigurimit pėr furnizimin e pikave me gaz. Vazhdojnė hetimet pėr zbardhjen e mėtejshme tė ngjarjes sė rėndė. Kėtė e dėshmuan edhe faktet e treguara nga e drejtori i zjarrfikėsave tė Beratit, Dilaver Laci. Kreu i zjarrfikėsave tregoi pėr TVNews24, se nė nje prej disa dhomave tė dyqanit tė gazit po zihej raki nė momentin qė autoboti furnizonte me gaz dyqanin. Ai shtoi se vogėlushja A.C, 9 vjec gjeti vdekjen nga asfiksia nė njė prej kėtyre dhomave. Laci nėnvizoi se madje Sipas kreut tė zjarrfikėsve, zjarri qė pushtoi nė pak sekonda autobotin dhe dyqanin e gazit ishin tė pėrmasave tė mėdha, por qė falė ndihmės sė zjarrfikėseve u shuan pėe 10 minuta. Vazhdojnė hetimet pėr zbardhjen e mėtejshme tė ngjarjes sė rėndė.Ndėrkohe rreth pasdites tre tė plagosurit nga shpėrthimi i autobotit tė gazit janė dėrguar me plagė tė rėnda nė Spitalin “Nėnė Tereza”. Ata janė shtruar nė repartin e djegieve pėr tė marrė njė kurim mė tė specializuar. Sipas burimeve tė bluzave tė bardha mėsohet se gjendja e tyre paraqitet ende e rėndė. Ndėrkohė qė mjekėt specialistė kanė marrė nėn mbikėqyrje tė tre tė plagosurit duke u munduar tė pėrmirėsojnė gjendjen e tyre.
  (d.b/a.s/BalkanWeb


  _________________
  Kush ka vdekur per atdhe ,nuk ka vdekur por ka lindur

  KURBINI FORUM

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 9:50 pm