FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  ITALI GJENDET E MBYTUR NJE VAJZE SHQIPTARE

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default ITALI GJENDET E MBYTUR NJE VAJZE SHQIPTARE

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Jul 24, 2008 12:55 am

  Gjendet e mbytur nė liqenin e Gardės nė Itali njė 20 vjeēare shqiptare, studente nė Brescia tė Italisė. Studentja, emri i sė cilės ende nuk bėhet i ditur, ėshtė nxjerrė nga uji nga karabinierėt italianė tė cilėt ishin lajmėruar nga kalimtarė se kishin parė trupin e pajetė tė njė vajze. Sipas dėshmisė sė njė kalimtareje ajo kishte parė studenten rreth orės 14:00 tė sė mėrkurės tė ulur nė plazh. Gruaja ka pasur ndjesinė se 20 vjeēarja nuk ndjehej mirė por shqetėsimit tė saj vajza nuk i ėshtė pėrgjigjur duke u larguar pa i thėnė asnjė fjalė. Pak pas kėtij momenti, rreth orės 14:45 minuta karabinierėt morėn njoftimin pėr studenten e mbytur.
  Nė breg tė liqenit nė njė vend disi mė tė veēuar nga plazhi i frekuentuar nga njerėz, janė gjetur rrobat qė ajo mbante veshur dhe ēanta me dokumentet e saj. Policia pohon se nė trupin e vajzės nuk ėshtė konstatuar asnjė shenjė dhune por kjo nuk e pėrjashton mundėsinė e njė vrasjeje. Policia qė po heton ngjarjen ka ngritur si hipotezė edhe vetėmbytjen. Sipas policisė vajza mund tė ketė pėrdorur ndonjė substancė narkotike e nėn efektin e saj ėshtė zhveshur e tėra e mė pas ėshtė vetėmbytur. Trupi i saj ėshtė dėrguar nė morg ku priten tė dalin edhe pėrgjigjet e analizave tė autopsisė tė cilat do tė mund tė zbardhin ngjarjen.

   Ora ėshtė Wed Aug 22, 2018 2:13 am