INFORMACIONE RRETH LOJTAREVE SHQIPTARE QE DEBUTOJNE NE KAMPIONATET E HUAJA

Webmaster

Numri i postimeve : 1031
    Age : 39
    Registration date : 17/04/2008

INFORMACIONE RRETH LOJTAREVE SHQIPTARE QE DEBUTOJNE NE KAMPIONATET E HUAJA Empty INFORMACIONE RRETH LOJTAREVE SHQIPTARE QE DEBUTOJNE NE KAMPIONATET E HUAJA

Mesazh nga Sajmiri Tue Jul 29, 2008 11:02 pm

SKELA
    Ervin Skela ka marrė elozhe nga trajneri i Eenergi Kotbusit, Bojan Prasnikar, pas fitores 4-1 tė gjermanėve pėrballė ekipit turk tė Ankaraguēu. “Ekipi ėshtė nė formė tė shkėlqyer, por mė duhet tė pohoj se Skela ėshtė vėrtet i jashtėzakonshėm. Ai demonstron nė ēdo ndeshje se mund tė bėjė diferencėn nė ēdo moment”, ka thėnė tekniku. Skela shėnoi golin e katėrt nė fitoren e skuadrės sė tij, nė minutėn e 84-ėt, por ai ishte aktivizuar si zėvendėsues nė minutėn e 63-tė nė kėtė takim.
    Sajmiri
    Sajmiri
    Webmaster
    Webmaster

Age : 39

INFORMACIONE RRETH LOJTAREVE SHQIPTARE QE DEBUTOJNE NE KAMPIONATET E HUAJA Empty Re: INFORMACIONE RRETH LOJTAREVE SHQIPTARE QE DEBUTOJNE NE KAMPIONATET E HUAJA

Mesazh nga Sajmiri Mon Aug 04, 2008 7:53 pm

SALIHI

Hamdi Salihi ka luajtur si titullar nė ndeshjen e djeshme kundėr SV Pashingut, ku Riedi i tij nuk arriti tė merrte mė tepėr se sa njė barazim pa gola.Sulmuesi shqiptar ka bėrė njė paraqitje tė kėnaqshme dhe ka pasur raste tė mira pėr tė shėnuar, por nuk ka mundur ta dėrgojė topin nė rrjetė. Nė minutėn e 82-tė ai ėshtė penguar brenda zonės, por gjyqtari nuk ka pranuar tė akordojė 11-metėrsh nė favor tė skuadrės sė Riedit.

Besart Berisha, debutim me dopietė pėr Rosenborg
    Besart Berisha duket se ėshtė rikthyer mė sė miri nė futbollin e luajtur. Vetėm pak ditė pasi ėshtė transferuar nė formė huazimi te skuadra mė e madhe norvegjeze Rosenborg shqiptari ka bėrė edhe debutimin mė skuadrėn e tij tė re. Dhe ēfarė debutimi. Duke shėnuar dy gola nė fitoren e skuadrės sė tij duke bėrė menjėherė diferencėn te skuadra norvegjeze.Berisha ėshtė futur si titullar nė kėtė pėrballje duke luajtur nė sulm bashkė me Steffen Iversen. Ky i fundit ka shėnuar golin e parė pėr Rosenborg nė minutėn e 10-tė, ndėrsa golat e Besart Berishes kanė ardhur nė harkun e dy minutave, nė tė 52-tėn dhe 54-tėn.Besart Berisha ditė mė parė ėshtė huazuar te Rosenborg nė mėnyrė qė tė rikthejė sa me shpejt formėn e tij pas dėmtimit qė e kishte lėnė jashtė fushave pėr njė vit.
    Kosovari 23-vjeēar duket se pėrshtatet shumė mirė nė futbollin skandinav. Mė parė ai ka luajtur nė Danimarkė me Aalborg dhe Horsens. Me kėtė tė fundit tė sezonin 2005-06 ka shėnuar 11 gola duke qenė golashėnuesi mė i mirė i skuadrės sė tij.

Kapllani gol nė Kupėn e Gjermanisė

Edmond Kapllani e ka filuar me gol sezonin e ri tė futbollit gjerman. Sulmuesi i kombėtares shqiptare ka shėnuar gol nė fitoren e Karlsruhe ndaj skuadrės sė Ansbach nė turin e parė tė Kupės sė Gjermanisė, ndeshje kjo e mbyllur me rezultatin 5-0 nė tė mirė tė KSC.
    Shqiptari ėshtė futur nė lojė nė pjesėn e dytė nė vend tė Kennedy dhe ka shėnuar golin e katėrt pėr skuadrėn e tij nė minutėn e 56-tė me njė gjuajtje me kokė. Nė njė farė mėnyrė Kapllani ka fituar duelin me australianin, qė ėhstė konkurenti i tij direkt pėr njė vend titullari pasi ky i fundit nuk e ka gjetur rrugėn e rrjetės nė 45 minutat e tij qė ka pasur nė dispozicion.