FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  DY TRAGJEDI TE RENDA GODASIN DY FAMILJE SHQIPTARE NE ITALI

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default DY TRAGJEDI TE RENDA GODASIN DY FAMILJE SHQIPTARE NE ITALI

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Aug 25, 2008 7:32 pm

  PESKARA-KASERTA- Tre femije shqiptare kane humbur jeten sot ne Itali ne dy tragjedi te ndryshme. Ngjarja e parė e rėndė ka ndodhur nė zonėn e Peskaras kur nje familje shqiptare me katėr persona qe udhetonte me makine nė kėtė zonė ėshtė pėrplasur me njė kamion. Si pasojė kanė humbur jetėn dy fėmijė, njė djalė 7 vjec dhe njė vajzė 4 vjecare tė afėrm mė njėri-tjetrin. Dy prindėrit e njėrit prej fėmijevė kanė mbijetuar dhe janė shtruar nė spital. Babai i fėmijėve ėshtė shtruar nė spitalin e Ēietit dhe nėna nė spitalin e Peskarės. Por mėsohet se edhe gjendja e tyre shėndetėsore eshte shumė e rėndė. Policia e cila mbėrriti nė vendngjarje bėn tė ditur se makina drejtohej nga babai i njėrit prej fėmijevė. Nuk konfirmohen emrat e tė aksidentuarve, pasi policia italiane po punon ende per identifikimin e tyre.

  Ndėrkohė, njė tjetėr fėmijė me baba shqiptar e nėnė italiane ka humbur jetėn nė Itali mėngjesin e sotshem. Vajza 2 vjecare e cistiti gjysėm shqiptar humbi jeten kur nje zjarr i madh shpertheu ne banesen e familjes ne Ponte Latone, pikėrisht nė rajonin Kaserta tė Italisė. Nė kohėn e shpėrthimit tė zjarrit nė banesė ishin dhe babai dhe nėna e vajzės. Por prindėrit arritėn tė nxirrnin nga flakėt dhe tė shpėtonin djalin e madh 4 vjec. Ndėrkohė vogėlushja 2 vjecare nuk ka mundur ti shpėtojė flakėve. Autoritetet po hetojne shkaqet e zjarrit qe i mori jeten vogelushes 2 vjecare.


  (d.b/News24/Balkanweb)

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 10:03 pm