FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  FEMRAT SHQITARE NE PLAYBOY

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default FEMRAT SHQITARE NE PLAYBOY

  Mesazh nga Sajmiri prej Fri Oct 31, 2008 1:22 pm


  Fetyrat engjellore dhe ndjellese te femrave qe keni pare dikur ne faqet e revistave erotike, tashme jane edhe Made In Albania. Disa prej vajzave Shqiptare qe kane thyer tabute e te pozuarit nudo, aktualisht jane pjese e katalogjeve me te pelqyera te momentit per te startuar nje karriere te arte ne librin e vajzave me veshje lepurushi, ose sic njihen ndryshe vajzat e PlayBoy. Kemi zbuluar tre raste te cilat aktualisht renditen gjitashtu ne topliste, per te treguar se perpos sharmit dhe bukurise se tyre, ato nuk tuten asnje cast qe te tregojne bukurine e tyre para objektivit te aparatit fotografik duke pozuar nudo.


  Fotomodelja Shqiptare nga shkupi, 21 vjecarja Sara Lleshi, do te jete Shqiptarja e pare qe do te opozoj nudo per edicionin slloven te revistes se njohur amerikane te meshkujve PlayBoy. Sara Lleshi si rezultat i paraqitjes se saj ne ballinen e kesaj reviste pornografike, e ka qene edhe mysafire speciale e pronarit te "PlayBoy"-it Hugh Hefner, ne vilen e tij luksoze ne Los Angeles te Kalifornise, ne SHBA. Shkupjania bukuroshe shprehet se ka nderin qe te jete fotomodelja e pare Shqiptare qe do te pozoj nudo per nje reviste kaq te famshme boterore dhe ndjehet teper krenare qe do te thyej tabute se femrat Shqiptare jane inferiore ndaj trendeve moderne te shoqeise. Sara Lleshi ka lindur me 7 Mars 1987, ne Shkup te Maqedonis. Eshte vetem 21 vjece, bionde, e larte 1.76 cm dhe peshon 48 kg, sykalter. I posedon te gjitha predispozitat fizike te jete Shqiptarja e pare qe do te thyej mitin e mos lakuriqesise se femres Shqiptare. Karriere e saj ne show biznes ka nisur qe heret, qe ne moshen te re, ku ajo me bukurine edhe sharmin e saj ka marre pjese ne shume sfilata mode, edicione bukurie e spote reklamuese. Kulmi i suksesit te saj eshte shpallja Miss Maqedonia ne vitin 2004.

  Daria, Shqiptarja qe pozoj per PlayBoy

  Supermodelja seksipile kroate me origjine Shqiptare nga babai, Daria Milanovic, e lindur ne Rovinje te Kroacise, pozoj nudo ekskluzivisht per revisten te famshme amerikane te meshkujve PalyBoy. Pas disa tentativave qe beri ne tregun ballkanas dhe atij evropian, vajza bukuroshe tentoi te provoje nje tjeter eksperience, kete here pertej oqeanit dhe duke se ai arriti qellimit te jete pjese e kopertines me prestigjoze te revistave mashkullore. Pas kesaj eksperience ajo ka provuar me shume sukses qe te jete gjithashtu edhe nje nder modelet e gjenerates se re duke sfiluar ne pasarelat me te njohura.


  Anila Resuli, Shqiptarja qe theu tabute

  Eshte nder te paktat raste, kur nje vajze me origjine Shqiptare pranon hapur se pozon nudo per revistat me te famshme Italiane. Anila Rusuli prej disa vitesh ka ndertuar jeten e saj ne Itali dhe profesioni me te cilin merret eshte sa intrigues, aq dhe fitimprures. Te pozuarit nudo per te nuk ka qene kurre nje tabu, per te mos thene qe eshte nder te parat qe ka pranuar haptazi se ben nje pune te tille. Ka punuar me fotografet me te ze te huaj, per te realizuar sete fotografike per kalendare. Fotot e saj mund te gjenden ne shume site eloktronike, pasi Anila ka marre pjese edhe ne sfilata mode qe jane zhvilluar brenda dhe jashte Milanos, qyteti ku ajo banon prej 10 vitesh.  Vajza qe refuzoj PlayBoy!!!

  Ajo eshte prishtinase. Quhet Vildane por e therasin Vicky. Jeton ne Amerikne dhe studion ne universitetin e New York. I ka thene "jo" revistave "PlayBoy" dhe "Penthouse". Por ka pranuar qe te realizoj nje sherbim fotografik shume sensual per revisten shqiptare te meshkujve "One". Vicky eshte 1.77 cm e gjate dhe peshon 52 kg. Prej shume vitesh ushtron profesionin e modeles ne New York. Deshira e saj eshte qe te jete dikushi ne jete. Si dhe te gjeje "nje mashkull te sinqerte, me edukate, qe vlerson veten dhe te tjeret!". Ndonje kandidat?! Ah, perpara se te harrojme vajza eshte profesioniste ne karate!!! Ka akoma kandidate?!


  _________________
  Kush ka vdekur per atdhe ,nuk ka vdekur por ka lindur

  KURBINI FORUM

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:29 am