FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  ITALI VRITET ME ARME ZJARRI 47 VJECARI

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default ITALI VRITET ME ARME ZJARRI 47 VJECARI

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat Aug 02, 2008 4:39 pm

  ITALI- Njė shqiptar 47-vjeēar, ėshtė vrarė gjatė njė grindjeje mbrėmjen e djeshme nė Foxha tė Italisė. Shtetasi shqiptar Tasim Spahiu ėshtė vrarė me njė armė zjarri tė kalibrit 7.65 mm. Krimi, pėr tė cilin janė duke hetuar karabinierėt, ka ndodhur pas njė grindjeje nė Rrugėn ‘Airone’. Nga sa mėsohet deri tani karabinierėt italianė janė nė gjurmėt e vrasėsit tė mundshėm, qė besohet se ėshtė njė shqiptar tjetėr. Tasim Spahiu ishte me dokumente tė parregullta nė Itali dhe nė kaluarėn ka punuar si punėtor krahu nė Altamura, nė provincėn e Barit. Prej disa ditėsh qėndronte nė shtėpinė e njė nipi tė tij. Viktima dhe nipi i tij, pasi kishin kaluar mbrėmjen me njė mikun e tyre, ishin kthyer nė shtėpi. Ndėrsa i nipi ishte ne banesė nė katin pėrdhes tė ndėrtesės, nė apartament ishte i pranishėm dhe njė shqiptar tjetėr I cili ishte grindur me Tasim Spahiun, nė fund tė kėsaj grindjeje janė dėgjuar dy tė shtėna me pistolete. Shqiptari ka vdekur gjatė transportimit tė tij pėr nė spital.

   Ora ėshtė Thu Mar 21, 2019 9:10 am